web analytics

Blog

Belarus‘ta Yaşam

belarus11
Genel

Belarus‘ta Yaşam

 

Belarus’ta Yaşam

Belarus’ta yaşam dünya üzerindeki güvenlik açısından ve ırkçılığın hiç olmadığı ülkelerin ilk sıralarında yer alır. Bu yüzden Belarus’ta yaşam hem kalite hem de hayattan alınan tat açısından son derece yüksektir. Bu şeylerin yanı sıra Belarus’ta yaşam sosyal ve kültürel açıdan da farklılıklar gösterir. Oradaki yaşam çok çeşitli ve zengin içeriklidir. Belarus’ta yaşayan çoğu insan ağırbaşlı ve kibardır.

O yüzden insanlarla beraber iletişim kurduğunuz zaman herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Tabii ki Belarus Beyaz Rusya’nın bir yeri olduğu için ana dil olarak Rusça konuşulur fakat ana dilin Rusça olması sizi hiçbir şekilde korkutması gerekmiyor. Çünkü bir yıl içinde sağlam bir dil eğitimi ile beraber kendinizi Rusça dili açısından geliştirmeniz mümkün olacaktır.

Belarus’ta Öğrenci Yurtları

Belarus yurtta kalan bir öğrenci aylık olarak temel harcamalarla beraber yaklaşık 300 veya 400 dolarlık bir bütçe yeterlidir. Belarus’ta ulaşım için yaklaşık fiyatlar 15-18 dolar arasıdır. Ayrıca öğrenciler aylık olarak 5 dolarlık internet kullanabilme imkanına da sahiptir. Bu fiyatların dışında öğrenciler kendi sosyal yaşamlarına göre de ek masrafları ortaya çıkabilir. Belarus’ta yemek fiyatları ise öğrenciler için 3 ya da 10 dolar arasındadır. Öğrenciler yemek için dünya mutfaklarından herhangi birini seçme imkanına sahiptir. Belarus’ta yaşam Minsk şehrinde çoğu öğrenci Türk restoranından lezzetler de bulabilir.

Ayrıca birbirinden çeşit yüzlerce kafe ve Belarus şehrinin merkezinde birçok alışveriş merkezleri de bulabilme şansına sahiptirler. Belarus ‘un en güzel yaşam mevsimi ise yaz mevsimidir. Çünkü hava sıcaklıkları ne kadar artarsa eğlence açısından da o kadar farklı aktiviteler yapılır.

Belarus’un Sosyal Yaşamı Nasıldır?

Belarus’ta yaşam öğrenciler için daha farklıdır. Belarusta’ki öğrencilerin çalışması yasaktır. Bundan dolayı öğrenciler için de boş zamanları olduğu için farklı birçok aktivite yapma imkânı da daha fazladır. Çoğu öğrenci Belarus’un Minsk şehrinde bale opera ve tiyatro ile vaktini geçirir. Bu aktivitelerin fiyatları da her kesim için uygundur. Ama bu aktiviteler için yaklaşık 1 ay önceden biletleri almak daha iyi olacaktır. Ayrıca Belarus’ta herkesin kesin olarak sirke gitmesi gerekir. Çünkü Belarus’un bu tarz aktiviteleri daha farklı ve daha ilgi çekicidir, tüm bunlar ve daha fazlası için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. 

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir