web analytics

Blog

Belarus’da Eğitim

belarus12
Genel

Belarus’da Eğitim

Belarus’da Eğitim

Belarus’ta eğitim yönünden baktığımızda dil eğitimi almak en doğru seçimler arasındadır. Bunun ana sebeplerinden biri Rusça dilinin Belarus ülkesinde çok düzgün konuşulmasıdır. Belarus’ta dil eğitimi maliyetleri dünya üzerindeki diğer ülkelere göre daha düşüktür. Sağlık hizmetlerinin de kaliteli olması, Belarus’un güvenlik düzeylerinin sağlam olması ve insanlar arasında ırkçılığın olmaması burada dil eğitimi almak açısından en doğru karardır. Ayrıca dil eğitimi veren üniversitelerin de kaliteli ve nitelikli hocalarıyla beraber dil eğitimi de tam anlamıyla doğru bir şekilde öğrenilir. Belarus’ta eğitim yalnızca Rusça dili düşünülmemelidir. Çünkü dünyadaki diğer üniversite sıralamalarında da Belarus ilk 1000 içerisinde yer alır. Belarus’un ilk sıralarda yer almasının temel sebebi üniversitelerin öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını tam teşekküllü karşıladığı içindir.

Belarus’ta Öğrenci Yurtta Kalırsa Fiyatları Ne Kadardır?

 

Belarus’da eğitim amacıyla gelen öğrenciler genellikle konaklama için yurtları tercih eder. Yurtlarda kalan öğrenciler aylık olarak temel ihtiyaçları için yaklaşık 300-400 dolarlık bir harcama yaparlar. Ulaşım için ise yeraltı treni, tramvay ve otobüs gibi ulaşım araçlarını kullanırlar. Bunlar için de aylık olarak 15 18 dolar civarı öderler. Ayrıca öğrenciler için aylık 5 dolarlık internet de kullanabilme şansına sahip olurlar. Bu türlü masrafların dışında öğrenciler kendi sosyal yaşamlarına göre farklı masraflara da sahiptirler. Bu masraflara örnek verecek olursak eğer sinema, tiyatro, bale gibi sosyal yaşam aktiviteleri gerçekleştirirler. Yemek için ise öğrenciler 3 ya da 10 dolar aralığında dünya lezzetlerinden herhangi birini seçme şansına sahiptirler.

Belarus’ta Sosyal Yaşam

 

Belarus’da eğitim denildiği zaman sadece ders düşünülmemelidir. Öğrenciler ders dışında farklı sosyal aktiviteler de yaparlar. Öğrencilerin sosyal aktivite yapma zamanları oldukça fazladır. Çünkü Belarus ülkesinde öğrencilere çalışma yasağı getirilmiştir Belarus’ta her kesimden Her insan kendi bütçesine uygun olarak Farklı tarz aktiviteler yapabilirler Örneğin ucuz spor yerlerinden pahalı spor yerlerine kadar her gün istediğiniz kadar spor yapabilme şansına sahip olursunuz Bunun dışında bale opera tiyatro sinema gibi aktiviteler de yapabilirsiniz Eğer Rusça dilini güzel bir şekilde öğrendiyseniz farklı kurslara giderek kendinizi daha da geliştirebilirsiniz kısa bir şekilde söylemek gerekirse Belarus’un gerekli kurallarına uyarsanız her türlü şeyi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir