web analytics

Blog

Belarus Üniversitelerinde Eğitim

belarus4
Genel

Belarus Üniversitelerinde Eğitim

Belarus Üniversitelerinde Eğitim

Belarus ülkesi eski zamanlarda Sovyetler Birliği olarak anılır. Belarus eğitim merkezlerinin tarihi geçmişe dayandığı için ülkede pek çok dil kurumları vardır. Bu eğitim kurumlarından en çok bilinen yerler ise Belarus’un Minsk şehridir. Minsk şehrinde yaklaşık 30’un üzerinde Rusça Dil Eğitim Merkezleri mevcuttur. Belarus üniversitelerinde eğitim yılın akademik takviminde eylül ayı ile başlar. Ve eğitim haziran ayı ile sonlanır. Belarus’ta öğrencilerin bu merkezlere girmesi için herhangi bir sınava girmelerine gerek yoktur. Belarus’daki gerekli üniversitelere kayıt yaptırılarak Rusça dili için eğitim almak yeterli olacaktır. Belarus üniversiteleri özellikle dünyanın dört bir tarafından gelmiş olan yabancı öğrencilere sonuna kadar dil hizmetlerini sunar.

Belarus Üniversitelerinde Rusça Dil Eğitimi

 

Rusça dili artık günümüzde dünyanın her tarafında daha da bir önem kazanmıştır. Bu önemi kazanmasını ana sebebi de ülkeler arası ticari ilişkilerdir. Artık çoğu firma kendi bünyesinde Rusça bilen çalışanlar ister. Özellikle şu an bulunduğumuz bu zamanda bilhassa turizm açısından oteller ve çoğu seyahat firmaları Rusça bilen çalışan konusunda pek çok sıkıntı yaşar. Bu sebeplerden dolayı artık Rusça’da çoğu sektörde aranılan bir dil olmuştur. Belarus üniversiteleri de dili ögrenmek isteyen çoğu kişi için Rusça dil eğitimini daha kolay ve daha pratik bir şekilde verir. Ayrıca Belarus üniversitelerinde eğitim açısından da kalitesi ile bilindiği için çoğu öğrenci dil eğitimi alırken rahat eder. Sizler de Belarus ülkesinde kendi bütçenize uygun Rusça dil kurslarına katılım sağlayabilirsiniz.

Rusça Dil Kursları Hazırlık Programları

 

Her üniversitenin dil eğitimi verirken program yaptığı gibi Belarus dil eğitim merkezlerinde de Rusça dili programları uygun bir şekilde hazırlar. Hazırlık programları her dil için temel öğretimlerin yapıldığı bir başlangıç olarak belirlenir. Hazırlık programında ilk olarak öğrencilerin Rusça’yı gerçekten isteyerek öğrenip öğrenilmediği bakılır. Eğer öğrenci yeterli bir şekilde Rusça’yı öğrenemiyor ise okul ile ilgili ilişkisi kesilir. Belarus üniversitelerinde eğitim almak için her öğrenci adayının yeterli miktarda Rusçayı hazırlık programlarında öğrenmesi temel amaçlar arasındadır. Eğer öğrenciler yeterli miktarda Rusça biliyorsa hazırlık okumalarına da gerek kalmaz

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir